sobota 19. května 2012

Můj názor - Stefanovy deníky : Prokletí

Autor : L.J.Smith (J.Plec,K.Williamson)
Serie: Stefanovy deníky
Díl: třetí
Originál : The Craving
Anotace :  Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. Stefan opustil New Orleans a odjel do New Yorku. Slíbil si, že se už nikdy nebude živit lidskou krví, a začal být znovu šťastný. Když už si ale myslí, že konečně opustil svou minulost, zjistí, že před bratrem nikdy nemůže uniknout. Damon má pro oba upíří bratry velké plány, ať se to Stefanovi líbí, nebo ne…

Můj názor (neobsahuje spoilery)

Po tom, co Damon zabil Callie – Stefanovu lásku, Stefan odjíždí do New Yorku a schovává se před lidmi. Bydlí  v jeskyni a loví zvířata. Jednou, když se vrací do své jeskyně, najde před ní umírající dívku. Rozhodne se,že ji zachrání a odnese ji domů. Její otec však trvá na tom,že u nich Stefan na nějakou dobu zůstane.A tak se Stefan dostane opět mezi lidi ale netuší,že jeho bratr,který mu chce ničit život, je blíž než by čekal a že ho minulost opět dostihla.
Já osobně, jako velký fanoušek serialu, (i když nutno podotknout že není, co býval) jsem si nemohla nechat Stefanovy deníky ujít.

První díl můžeme znát ze seriálu ale děj druhého a třetího dílu se v serialu už neobjevil. Tento díl byl asi o něco lepší než ten předchozí. Dějová linie mě v Prokletí víc bavila.

Stefan se dostal do stadia vegetariána a odmítá lidskou krev a zabíjení nevinných lidí. Damon je jeho přesný opak. Užívá si, pije lidskou krev a je mu jedno jestli někoho zabije.
Serialového Stefana mám hodně ráda. Nevnímám jeho chyby jako třeba,že je občas až moc moralistický a občas se hodně  lituje a hodně se ohlíží do minulosti ( i když ve třetí serii to už ani tak neplatí). V knižní podobě se to ale prostě přehlížet nedá. A to ho mám opravdu ráda. Podle mě to ale neubírá na kvalitě příběhu(možná trošičku).

Kniha se mi líbila,lehce se četla,člověk nad ničím nemusel přemýšlet..ALE Upíří deníky jsou skvělý seriál a rozhodně se z toho dá vytvořit lepší dílo.
Každopádně na další díl jsem zvědavá.

Pozn. : Raději než Stefanovy deníky měli napsat Katherininy deníky. Katherine je pro mě naprosto skvělá postava a její příběh bych brala všema deseti.

2 komentáře:

  1. Já bych bral třeba deníky Původních jako například Klause, Rebeky, Kola, Finna, Elijaha, protože ti patří mezi mé oblíbené postavy v seriálu :))

    OdpovědětVymazat
  2. Já bych deníky o Původních taky brala.Přece jenom o nich nevíme zas až tak moc :)

    OdpovědětVymazat